!!Vše o ABBA. Najdete tu vše od členů skupiny po podrobnosti o písních!! ABBA SMILE

Všechny Do Dnes Uznávané Artenativy Proč Si ABBA Dala ,,Dočasnou Přestávku,,

28. července 2010 v 20:19 | Kisby:-DABBA*Smile |  Novinky

Všechny Do Dnes Uznávané A Známe Důvody Proč Si ABBA Dala ,,Dočasnou Přestávku,, ...


V různých speciálních hudebních časopisech, pořadech, týdenících i v rozdílných názorech odborníků a fanoůšku jsme se už od 80 let mohly sektávat s různými verzemi, co stojí za rochodem úspěšné a slavné skupiny ABBA.

Sám jsem se dozvěděl o nějakých, které mi vyrazily přímo dech. Jeden starší článek uveřejněný na internetu - bulvár - udával, že rozpory, které v konečné fázi zapříčinily konec ABBA může být i nevěra v kruhu členů skupiny. Bulvární časopis, jehož jméno nebylo uvedeno (Jedná se ale o bulvární časopis z Německa, 90 léta) si dokonce troufl říci, že mezi Anni-Frid a Bjornem.

Ale zpět k tématu, které uznává jen podložené a reálné verze.
Nebudu je zde řadit podle svého názoru, ani podle jejich popularity. Vezmu je podle pořadí, jak často se objevují a dostávají do diskuze právě v různých pořadech nebo článcích, které podávají příběh skupiny.


1. - ABBA skončila, protože nám došla energie i chuť ke společné práci. Všechny emoce a srdce, které jsme do našich písní vkládaly se postupně s naším dozráváním stáhly do nás a my jimi řešily rodinné záležitosti běžného života. Naše tvorba už nebyla jako na začátku, když jsme byly plni nadějí, natěšní, energie. My, ABBA už jsme neměly, co víc nabídnout.
(Tuto verzi prohlašují a uznávají sami členové skupiny, hlavně ji prosazuje Bjorn a Benny)

2. - Ve skupině začaly rozpory kvůli nedorozumením na výplatní pásce. Týká se to platebního ohodnocení, peněz z turné a dělení mezi členy skupiny. To vyvolalo rozpory hlavně mezi hlavními čtyřmi členy ABBA a managerem Andersonem.

3. - Mezi Bjornem a Agnethou a také Bennym a Fridou začalo vládnout napětí, vrcholit bývalé rodinné rozpory. Předtím pro ně byla společná práce radost, něco co dělali z lásky k sobě společně. Ale ke konci ABBY se oba páry rozvedly a nic nebylo jako předtím. Nic, co by už ABBU drželo pohromadě. Agnethu a Fridu to dál táhlo k sólovým dráhám, v kterým se jim dařilo už před ABBA i krátce po ní. Benny a Bjorn zůstali jako staří přátele spolu a vrhly se na tvorbu muzikálů. Všichni se tak rozešli podle své vůle svou vlastní cestou.
( Tohle uznávám hlavně já, stejně jako první důvod. Je těžké smát se, povídat si a tvořit s někým, s kým jste měli radostnou - zamilovanou - minulost a najendou se to zvrhlo. Je to tríznící pocit, který vám hodně škodí. To vysvětluje, proč už členy nevidíme nikdy pohromadě, proč se vždy nějak vymluví. Nejspíš si rozhody, hádkami a příliš dlouhým časem, který strávily spolu trochu proti své vůli jeden druhého odcizil, možná znepřátelil. Rozhodně už ve své přítomnosti nejsou nikdy usměvaví a spíše sebou bývalé páry opovrhují. Výjikou je ovšem Frida s Bennym, kteří k sobě nemají tak daleko jako Agnetha a Bjorn.
Možná na krátko přineslo tvůrcům textů inspiraci pro sad pop písně, ale to vydrželo jenom do roku 81. Blížící se konec můžete slyšet v zhoršující se kvalitě jejich textů. Melodie zůstává lákává jako předtím - ale pravda, už to není, co bývalo. Členy v skupině vždy drží něco, co mají společného, v tomto případě se začali proměňovat v magnety, které se k sobě začaly otáčet stejnými póly a začaly se i odpuzovat, vzdalovat se )

4. - ABBA si dala ,,dočasnou přestávku,, aby načerpala sílu a dala se zpět do dobré kondice, protože její sláva s rostoucí popularitou americké hudby i v Evropě rychle upadala.

Tohle jsou nejčasteji zmiňované a uznávané verze, důvody, anternativy rozchodu skupiny ABBA. Až na poslední uzávám všechny tři. Poslední má také něco do sebe, ale proti některým předeším jde proti srsti. Těžko se dá jen tak časem slepit zlomené srdce z nevydařeného vztahu a obnovit tak velkolepý zašlí lesk.

Ať už to bylo podle jedné, nebo směsicí všech verzí ABBA, už se nám ve své staré podobně nevrátí.
Avšak máme tu spoustu nových, věrných kopií jejich muziky a slávy, což je důkaz, že její popularita a radost z jejich hudby tu přežívá až do dnes. ABBA Gold, ABBA Medlay, ABBA Wonder, ABBA Stars... nevím kolik toho je - ale můžeme si vybrat. Nakonec i somotná ABBA nám do dnes nabízí stále nové kombinace své tvorby.
Proto přestaňme řešit jjeich slávu a příčiny jejich rozpadu. Konec konců, je to jen jejich věc. Taky bychom nechtěli, aby se někdo dloubal v našem soukromí a soudil nás za něco, co jsme udělali byť neradi.
Radujme se z jejich hudby a buďme nadále jejich věrnými příznivci a fanoušky.

PS: Omlouvám se za dlouhou nepřítomnost a Děkuji, že se statistika návštěvnosti i tak drží v dobré kondici! :-)

ABBAForEver
Váš Kisby :-)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Wendulka Wendulka | Web | 28. července 2010 v 20:30 | Reagovat

Ahojky nerada píšu reklamy, tato soutěž se netýká blog.cz. Byla bych ale moc ráda, kdyby jsi mi zahlasovala a to tady:http://zena.centrum.cz/vsechny-jsme-modelky/?m=1501&i=1
Stačí jen kliknout na DÁT HLAS a pak vypsat email, to je vše. Prosím, zabere ti to je chviličku a mně hodně pomůžeš. Na oplátku ti ráda hlásnu, kde budeš chtít, stačí jen napsat na blog. Díky mooc, měj se krásně paa :o)

2 ABBAForEver:) ABBAForEver:) | E-mail | 29. července 2010 v 10:50 | Reagovat

No kde ses uléval!? :D Já už si to tady přečetla snad pětkrát, víš jaká je tedka o prázdninách nuda!? :-D
Jinak souhlasím s těma prvníma 3.

3 Jakus;-)* Jakus;-)* | 5. srpna 2010 v 17:25 | Reagovat

Rozhodně 1, 2 a 3. Ta čtyřka jako nevím :-)
Myslím, že jsem slyšel ještě něco na téma, že je k tomu snad i někdo vyprovokoval, bo co. Co se člověk nedoví!? :-)
Měj se
Čus

4 bakar bakar | 11. srpna 2010 v 18:15 | Reagovat

Hezkej blog!!!

5 blekota blekota | 16. ledna 2011 v 12:04 | Reagovat

Moc hezký blog.
Škoda, že tam máš strašné, ale strašné hrubky. A je jich víc, než bývá zvykem.
Správně má být "muži dělali" a "ženy dělaly", říká se tomu souhlas přísudku s podmětem a probírá se to ve 3. třídě.

6 Kisby Kisby | 17. ledna 2011 v 6:50 | Reagovat

Děkuju za pochvalu i podotknutí.
NJN chyby tady jsou, když mám čas snažím se to opravovat... ale jinak mi čas moc nedovoluje, abych si psal, kontroloval i,y, čárky, věty... je to spíš takový lidový sdělovací blog... ne žádná webstránka s redaktory, nebo lepší blogy, na které mají majitelé víc času a mohou tu trávit více času s psaním článků.
Někdy koukám, že mám třeba nedokončenou větu, chybí čárka za větou nebo je tam navíc... (ale někdy taky myslím, že i tak to udělá ten hlavní úkol, a to, že to něco lidem řekne... každý sám si pak snad uvědomí, jaký je kde i/y)
No jo, dobrý nápad... podívám se do sešitu ze třetí třídy, to mi určitě přidá na čase ;)
Mějte se...

7 milena milena | E-mail | 13. září 2014 v 22:19 | Reagovat

Hrozně chyb, které znehodnocují článek.
Výmluva autora, že to píše rychle a už nečte je komická. Buď pravopis umím a píšu automaticky bezchybně nebo jsem se ve škole flákala. Je to odraz inteligence. Škoda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama