!!Vše o ABBA. Najdete tu vše od členů skupiny po podrobnosti o písních!! ABBA SMILE

Prosinec 2009

Stellan Skarsgård průvodcem v ABBAWORLDu

29. prosince 2009 v 16:19 | Kisby:-DABBA*Smile |  Novinky

Stellan Skarsgård průvodcem v ABBAWORLDu


Slavný švédský herec namluví audio průvodce pro putovní multimediální výstavu ABBAWORLD, která bude mít premiéru už 27. ledna 2010 v Londýně.

Stellan Skarsgård je fanouškům skupiny ABBA známý mimo jiné rolí Billa Andersona ve filmové verzi muzikálu Mamma Mia! a společně s Timem Ricem a DJem Chrisem Evansem uváděl koncert Thank You For The Music na počest skupiny ABBA, který se konal na podzim v londýnském Hyde Parku. "Lidé si možná myslí, že jsem ABBA groupie, ale ve skutečnosti usiluji o to stát se pátým členem skupiny a změnit jejich jméno na ABBAS," vtipkuje Skarsgård. "Opravdu se na to těším."

Magnus Danielsson, ředitel společnosti Touring Exhibitions, která stojí za projektem ABBAWORLD, je nadšený, že audio průvodci propůjčí svůj hlas právě Stellan Skarsgård. "Stellan dodá průvodci charakter a nekonvenční humor a jeho hlas je po celém světě dobře známý," říká Danielsson. "Jsme opravdu šťastní, že se podílí na ABBAWORLDu."

Scénář pro audio průvodce napsal expert na skupinu ABBA a autor úspěšné biografie ABBA - The Story, Carl Magnus Palm. Průvodce vezme návštěvníky výstavy na vzrušujicí cestu fantastickou kariérou skupiny ABBA. Podle Matse Daleskoga, produkčního ředitele ABBAWORLDu, je audio průvodce silně začleněným, velmi důležitým prvkem výstavy. "Mnohem víc, než u mnoha jiných výstav," říká. "Nejen že dává návštěvníkům informace o předmětech a místech výstavy, ale chceme, aby audio průvodce byl zážitkem sám o sobě a jak hlas, tak scénář jsou pro jeho vliv zásadní."

ABBAWORLD otevře své brány poprvé v srdci Londýna na omezenou dobu v Muzejním Sále Earls Court 27. ledna 2010. Vstupenky lze zakoupit přes portál www.livenation.co.uk za 22Ł.


Tak to vidíte, na co všechno se ještě můžeme těšit :-D

Pokus o opravu :-D (tak ještě jednou)

22. prosince 2009 v 11:57 | Kisby:-DABBA*Smile |  Novinky

Snad se zamlouvá ;-)

Diplomek zas odemně (konečně) :-D

21. prosince 2009 v 10:10 | Kisby:-DABBA*Smile |  Novinky

Diplomek pro New Sb Angel Twins.
Snad se líbí a vyhovuje...alespoň tak ňák :-D

Zatím ahoj
Váš Kisby :-)

Diplomek od New Sb MissíQa :-)

20. prosince 2009 v 18:33 | Kisby:-DABBA*Smile |  Novinky

O také moc krát děkuju. Další moc hezký a povedený diplomek. Musím se zase pochlubit :-D

Moc děkuju :-)


Filmy a Výběr klipů Skupiny ABBA

19. prosince 2009 v 14:06 | Kisby:-DABBA*Smile |  Novinky

Filmy skupiny ABBA

Diplomek od SB Angel Twins :-)

13. prosince 2009 v 13:10 | Kisby:-DABBA*Smile |  Novinky

Je moc krásný a povedený v mém oblíbeném jednoduchém stylu.

Moc děkuju :-)


ABBA V Knižním Vydání ;-)

7. prosince 2009 v 8:34 | Kisby:-DABBA*Smile |  Novinky
ABBA v knižním vydání ;-)

Vydavatelství Premium Publishing vydá v lednu 2010 hned dvě knihy o skupině ABBA.

ABBA In America

Ilustrovaná reportáž
(Leif Schulman a Charles Hammarsten)

Novináři Leif Schulman a královský dvorní fotograf Charles Hammarsten z pověření švédského časopisu Hänt I Veckan následovali skupinu ABBA na jejich posledním koncertním turné po USA a Japonsku. V plánu bylo vydat knihu o životě na turné. Bylo to obrovské dobrodružství pro Abbu, ale stejně tak i pro Leifa a Charlese, kteří mohli sledovat švédskou největší hudební skupinu tak zblízka, když poprvé vstoupila na americkou půdu.

Tato kniha dnes získává zcela nové čtenáře. Původní příběh byl kompletně přepsán a do knihy bylo přidáno velké množství fotografií. Jde o knihu, která se zaměřuje na příhody v Americe, ale vezme čtenáře i na vzrušující cestu po Japonsku. Právě tady ABBA společně naposledy vystupovala jako skupina.

Kniha vyjde v angličtině a švédštině. Anglická verze bude mít 148 stran, rozměry 23x28cm, ISBN 978-91-89136-65-6
Stará dobrá známá, jediná oficiální kniha o skupině ABBA s předmluvou od samotných členů skupiny. Autorem je specialista na Abbu Carl Magnus Palm (mimo jiné Bright Lights, Dark Shadows; The Complete Recording Sessions; Benny's Road To ABBA a další), exkluzivní fotografie dodal dvorní fotograf a přítel skupiny Anders Hanser, díky němuž můžeme nahlédnout i do zákulisí a soukromí členů Abby.

Kniha vyjde znovu v opravené a rozšířené podobě, bude mít 264 stran, 28x26cm, ISBN 978-91-89136-62-5

From ABBA To Mamma Mia!

(Carl Magnus Palm a Anders Hanser)

Stará dobrá známá, jediná oficiální kniha o skupině ABBA s předmluvou od samotných členů skupiny. Autorem je specialista na Abbu Carl Magnus Palm (mimo jiné Bright Lights, Dark Shadows; The Complete Recording Sessions; Benny's Road To ABBA a další), exkluzivní fotografie dodal dvorní fotograf a přítel skupiny Anders Hanser, díky němuž můžeme nahlédnout i do zákulisí a soukromí členů Abby.

Kniha vyjde znovu v opravené a rozšířené podobě, bude mít 264 stran, 28x26cm, ISBN 978-91-89136-62-5


Určitě doporučuji. ABBU si můžeme vychutnat jak poslechem písniček, tak filmů...také však příjemným počtením knich ;-)

Také doporučuji k těmto knihám knihu, kterou už jsem měl tu čest číst. Je opravdu dějová, a tak nepůsobí nudně. Další možnost ABBA darku pod stromeček ;-) Jako jednou z těchto tří je možno si jí zakoupit už pod letošní vánoční stromeček ;-) A to:

ABBA Příběh Superskupiny

Nabízí bohatě knihou plnou dobrého početní o historii a dění ve skupině ABBA doplněné spoustou fotografií. To vše schrunuto do vázane podoby knihy z pera předního švédského hudebního publicisty, seznámí čtenáře nejen s profesní kariérou všech členů populárního kvarteta, ale i s nejedním překvapivým tajemstvím z jejich minulosti.

Vydáno 2009 V knižním žánru Populárně naučná pro dospělé, , Faktografické biografie Vazba Vázaný Formát 147x210 mm 484stran Autor Carl Magnus Palm
Nakladatel Volvox Globator, Cana: cca 335 Kč

Řeknu vám, nebít předvánočního úklidu a ABBY, tak bych Vánoce nemohl přežít! :-D
Hezké Vánoce Vám Přeje Váš Kisby ;-)

ABBAWORLD v Londýně od ledna 2010

5. prosince 2009 v 10:10 | Kisby:-DABBA*Smile |  Novinky

ABBAWORLD v Londýně od ledna 2010


Oficiální multimediální výstava ABBAWORLD začne v londýnském veletržním areálu Earls Court už 27.1.2010.

Tisková zpráva: ABBAWORLD, výstava schválená a podporovaná členy skupiny ABBA, bude mít svou úžasnou, flitry posetou světovou premiéru v londýnském areálu Earls Court 27. ledna 2010. Tento vysoce interaktivní zážitek vezme návštěvníky na ohromující cestu po pětadvaceti místnostech ABBAWORLDu nabitých exkluzivní hudbou, videoklipy a nikdy předtím nevystavovanými upomínkovými předměty z osobních sbírek nejoblíbenějších světových popových ikon: Agnethy, Bennyho, Björna a Fridy.

Putování začne úchvatným úvodním filmem od kritikou uznávaného režiséra Jonase Åkerlunda a výstavou návštěvníky povede bezplatný audio průvodce.

Fenomén skupiny ABBA oživí interaktivní atrakce, mimo jiné např. jedna nazvaná "Perform with ABBA" (Vystupuj s Abbou), která umožní fanouškům vystoupit na jeviště společně s jejich idoly v ohromující 3D holografické iluzi. V "Tretow MIX Challenge" (Tretowova mixážní výzva) zase budete mít možnost remixovat nahrávky a pokusit se rekonstruovat pověstný ABBA zvuk, "ABBA Quiz" pak otestuje vaše znalosti. Budete mít i možnost zazpívat si a zatančit se skupinou ABBA a vidět se jako součást videoklipů.

V ceně lístku je zahrnuto nahrávání všech interaktivních atrakcí a návštěvníci si je mohou později znovu prohlédnou online na stránkách www.abbaworld.com, takže jejich zážitky budou žít dál, stejně jako hudba. Při vstupu do ABBAWORLDu každého vyfotografujeme a tato fotografie se objeví na mnoha místech výstavy - fanoušci se uvidí na obalech desek, na plakátech a proslulých fotografiích.

Je zcela zřejmé, proč byl pro světovou premiéru ABBAWORLDu vybrán Londýn. Spojené Království zaujímá v historii skupiny ABBA zvláštní místo - tady začala globální ABBA horečka po slavném vítězství písně Waterloo v soutěži Eurovize v Brightonu 1974. ABBA měla v Británii víc No.1 singlů než kdekoliv jinde na světě (jak už bylo řečeno, to není pravda - víc No.1 singlů měla ABBA např. v Irsku, Belgii nebo v Costa Rice - pozn. red.) a prostřednictvím veleúspěšného muzikálu Mamma Mia!, který se v Londýně hraje již 10 let, a stejnojmenného filmu, který se stal v Anglii nejúspěšnějším snímkem všech dob, získala ABBA zcela nové posluchače.

Švédská superskupina vytvořila legendární zvuk, který jim prodal téměř 400 miliónů desek a přiměl celý svět vstoupit na taneční parket. ABBA znovu píše historii skrze ABBAWORLD - interaktivní audiovizuální zážitek s jedněmi z nejoblíbenějších popových ikon na světě. Tato světová událost je výsledkem úzké spolupráce se všemi čtyřmi členy skupiny ABBA, což z ABBAWORLDu činí zásadní zážitek. ABBAWORLD přiblíží fanoušky k hudbě, jejímu kouzlu a vzpomínkám víc než cokoliv předtím.

Frida vzkázala: "Jménem Agnethy, Björna, Bennyho a sebe můžu řici, že je nám nesmírným potěšením, že můžeme být součástí ABBAWORLDu a máme tak možnost podělit se o naše skvělé zážitky s našimi fanoušky. Díky interaktivním částem je můžeme vlastně vůbec poprvé vzít přímo s sebou. Londýn má v našich srdcích zvláštní místo a těšíme se na světovou premiéru ABBAWORLDu v lednu."

Vstupenky se začnou prodávat ve čtvrtek 3. prosince 2009 v 9:00 za 22 liber a lze je zakoupit přes portál www.livenation.co.uk.

Váš Kisby :-)

Vánoční dárek! ;-)

1. prosince 2009 v 10:11 | Kisby:-DABBA*Smile |  Novinky
Vánoční dárek! ;-)
- ABBA pod stromeček

Našel jsem potešujicí zprávu. Bohužel ne úplně pro všechny, kteří mají ABBU rádi. Musíte mít satelit a snad i trcohu základy z Němčiny. Jinak je to hotový dáreček pod stromeček.

K Vánocům nebo k závěru roku zkrátka ABBA patří...

Jako každoročně, tak i letos se dá kolem Vánoc na německých TV najít nějaký pořad se skupinou ABBA. Čili kdo máte satelit nasměrovaný na družici Astra, která přenáší většinu německých televizí, tak v pátek 15.12.2009 poběží od 18,50 do 19,30 hod. na WDR pořad Aktuelle Stunde, ve kterém si připomenou poslední vystoupení skupiny ABBA v něnmecké televizi před 25 lety. v závěru pořadu má být interview s Reginou Grafunder, významnou osobností německého fanklubu na stránkách ABBA intermezzo.

Další pořad bude reprízovat jedna z hlavních německých TV stanic, ZDF a to v neděli 30.12. od 11,00 do 12,55 hod. pod známým názvem Kult am Sontag - ABBA (orig. titul ABBA - Kultnacht).
ABBA bude rovněž zastoupena na této TV o silvestrovské noci v pořadu The Best Disco in Town, některým ze svých videoklipů. Pořad poběží 1.1.2010 od 0,20 do 3,25 hodin.

Doufám, že mnoho z vás tu možnost bude mít, tedy má. Pokud ne..tak snad příští rok ;-). ABBA bude k Vánocům snad patřit každý rok!. Satelit si můžete teď přát pod stromeček! Proto to píši s předstihem ;-)
Tak jako tak vám přeji hodně štěstí, aby jste jí viděli! ;-)